خواص انگور

 


   منوی اصلی

 
   صفحه اصلی
 
 
   موضوعات
 
عکس
کاربران
آموزش
مقالات
 ثبت نام
 
مسابقه
نظرات و پیشنهادات
 
   مطالب
 
خبر
 کامپیوتر
 
دانستنیها
مطالب روزانه
آرشیو مطالب
 موضوعات متفرقه
   
  پیوندها
 
 لینکستان
 
 دریافت فایل
   ترین ها
 
بهترین خبر
بهترین فایل
بهترین مقاله
بهترین عکس
 
  خدمات
 
تبلیغات
فروشگاه
طراحی سایت
   
  تماس با مدیران
 
مدیر     
طراح    
   
   
 


 

خواص انگور از زبان خودش
 

من مجموعه اي از عناصرمفيد و سودمندم . ضد سرطانم و ترشي خون را كم مي كنم . تنها ميوه اي هستم كه وقتي خشك شوم، ارزش غذاييم بالا مي رود.

از نظر تركيبات غذايي، شباهت زيادي به شير مادر دارم.

با سوء هاضمه مبارزه مي كنم، رماتيسم را از بين مي برم و خلاصه خواصي دارم كه كمتر كسي از آنها با خبر است...

 

اسم من انگور است، و اَعراب مرا " عِنَب" مي نامند: خشك كرده من مويز و كشمش خوانده مي شود. به درخت من، مو- تاك- رز- رزان- رزگون- رزجون- تنگ و كرمة البيضا مي گويند- زادگاه اوليه من ايران است، ولي امروز در اكثر نقاط دنيا كاشته شده و به انواع و اقسام گوناگون درآمده ام . نوع پيشرس من، ياقوتي است كه در دنيا كمتر نظير دارد وبراي خوردن آن بايستي قبلاً آن را دانه دانه كنيد و پس از شستن ميل نماييد .  قسمت مورد استفاده من ميوه برگ و شير گياهي من است- پرودگار توانا در قرآن مجيد و ساير كتب آسماني از من تعريف كرده است و ارامنه ايران جشني به نام من برپا مي نمايند سابقه اين جشن در ايران هفتصد سال قبل از ظهورحضرت مسيح است. من بقدري انواع و اقسام دارم كه تا كنون هيچ آمارگري نتوانسته است رقم قطعي آنرا پيدا كند. من به رنگهاي سفيد، سبز، صورتي ، سياه و بنفش ظاهر مي شوم . دانه هاي من ريز، درشت، متوسط، گرد، بيضي ، دراز باهسته و بي هسته است.  يك نوع من معطر بوده، انگور گلاب خوانده مي شود، و در الجزاير زياد است و در بازار اروپا به قيمت گزاف خريدار دارد. درايران يك نوع مرا شكر شيراز مي نامند  و  با اين كه در اطراف تهران، خصوصاً شهريار زياد كاشته شده است، با اين حال هنوز پاي آن به ميدان هاي تهران نرسيده است.

ويتامين ها و فلزات در انگور

من داراي مقداري زيادي پتاس و فلزات ديگري مثل آهك ، منيزيم ، آهن، منگنز، كلر،  يد، ارسنيك، فسفر و سيليس هستم. داراي مقدار زيادي قند تانن- اسيد تارتاريك و عوامل زنده اي، مانند دياستازها و فرمانها هستم. اگر به تركيبات مفيد ويتامين هاي آ- و انواع " ب " و " ث" و " د" مواد راديو اكتيو را اضافه كنيد، و عوامل مؤثر و مفيدي كه در برگ وشيره و دانه و ساقه هاي من است در نظر بگيريد، تصديق خواهيد كرد كه من تنها يك ميوه مقوي و مفيد نيستم ، بلكه مجموعه اي از عناصر و عوامل سودمند و تركيبات فرح بخش مي باشم.

بيش از ساير ميوه ها ويتامين دارم و بيش از همه ي، خوراكيها داراي ارزش غذايي هستم. قند من به طور مستقيم و آسان وارد خون شده، و در عضلات و كبد ذخيره مي گردد. در حالي كه ساير قندها اول بايد به قند من تبديل شوند و بعد وارد خون گردند، به اين ترتيب اجازه ورود به ياخته هاي بدن به آنها داده مي شود.

من ترشي خون و مايعات بدن را كم مي كنم و از ابتلاء به امراض گوناگون، حتي وحشتناك ترين آنها كه سرطان است ، جلوگيري مي نمايم . ميوه من وقتي خشك مي شود هيچ يك از خواص خود را از دست نمي دهد، بلكه ارزش غذايي آن بالا مي رود، به طوري كه يك دانه كشمش خيلي بيشتر از يك حبه انگور قوت دارد و اين به علت آنست كه دياستازهاي موجود در روي پوست من، به تدريج سلولز پوست را تبديل به قند مي نمايند و به همين علت است كه هيچ معده اي از خوردن مويز ناراحت نمي گردد. آب ميوه تازه من، چنان كه از دانه هاي سالم و تخمير نشده گرفته شود، از نظر تركيبات غذايي شباهت زيادي به شير مادر دارد و مي توان آن را غذاي كودكان شير خوار نمود و اشخاص بزرگ هم مي توانند آن را به جاي شير، بدون احساس ناراحتي نوش جان نمايند و به كمك آن سموم بدن را خارج كنند آب انگور داراي مقداري قند، مواد صمغي، مواد سفيده اي، كلسيم، منيزيم و عناصر و عوامل ديگر است .  براي كم خوني، زيادي اوره ، زيادي چربي خون، امراض قلبي سودمند است و بادشكن نيز هست . به بيماراني كه قادر به خودن غذا نيستند، معمولاً سرمي تزريق مي كنند كه مقداري از قند من در آن محلول شده است. دراثر خوردن من معده كاملاً تخليه مي شود. ادرار زياد مي گردد و ترشحات صفرا به حالت اعتدال در مي آيد. در اثر سوخت و سازي كه از مشخصات من است، فضولات معده از بين مي رود.

من از امراض زير جلوگيري مي نمايم: ترش كردن و تخامه نمودن غذا، سوء هاضمه، خونريزي معده، پيدا شدن سنگ در كليه و مثانه، مسموميت جيوه و سرب، بعضي از امراض جلدي، بعضي درجات سل و باد مفاصل.

من بيماري هاي زير را معالجه مي كنم. رماتيسم، امراض شرياني و وريدي، نقرس، فشار خون، زياد شدن اوره در خون. من محرك اعمال كبدي هستم و چنانچه آب مرا همراه با شير خشك به اطفال شير خوار بدهيد، از عوارض شير خشك روي كبد آنها جلوگيري مي نمايم.

انگور، درمان بيماريها

من هم چاق مي كنم و هم لاغر . اشخاصي كه احتياج به لاغر شدن دارند بايد صبحانه خود را به من اختصاص دهند و تا ظهر جز من غذاي ديگري نخورند و براي چاق شدن، اشخاص ضعيف البته بايستي ميوه مرا همراه با نان و غذاهاي ديگر ميل نمايند. به زنان آبستن بگوييد براي سلامتي فرزند آينده خود، تا مي توانيد از ميوه من بهره مند شوند. ماليدن من به صورت و پوست، رنگ آن را روشن مي كند و به لطافت و نرمي آن مي افزايد. ماليدن تفاله من در حمام به بدن، فوايد زياد دارد و باعث تسكين درد رماتيسم و سياتيك و نقرس مي شود. كرمي كه با آب من درست شود، بيش از كرمهاي ديگر پوست صورت را نرم  لطيف مي سازد. برگ درخت من تانن، بي تارتارات دوپتاس، نشاسته، اسيد ماليك، يك نوع صمغ، قند، اكزالات دو پتاس، گچ و چند تركيب شيميايي مخصوص به خود دارد. اين تركيبات اختصاصي، در برگهايي كه پاييز چيده شوند، زيادتر است . با برگ من دلمه و خيار شور درست مي كنند. طعم برگ من كمي گس و ترش است. در طب به عنوان مقوي معده، درمان اسهال مزمن و خون دماغ مصرف مي شود. دم كرده بيست و پنج گرم برگ من در يك ليتر آب، درامراض اسهال، حبس البول و يرقان توصيه شده است .  چنانچه با آب دم كرده برگ من چشم را بشوييد، آن را ضد عفوني كرده و ورم پلك را فرو مي نشاند. در موقعي كه درخت مرا هرس مي كنند، آبي از سرشاخه هاي آن بيرون مي آيد كه به اشك مو معروف است.  مايعي است بي رنگ و زلال، اين اشك سابقاً در امراض جلدي زياد مصرف داشت، ولي در طب امروز فقط براي معالجه چشم درد و به صورت كمپرس براي التيام تمام زخم ها به كار مي رود.

اگر مبتلا به سنگ كليه و مثانه هستيد، هر روز صبح ناشتا يك قاشق از اين اشك را بنوشيد. شيره جوانه هاي تازه درخت مرا، با كمك الكل گرفته، به صورت عصاره درآوريد و مجدداً تقطير كنيد تا سفت شود. اين ماده مُدِر و ضد تشنج است.

من يكي از بهترين غذاهاي مقوي بوده ، مزاج را معتدل مي نمايم. خون راصاف مي كنم و خون را سالم مي سازم. جهت تقويت كليه و از بين بردن سوخته ي  اخلاط مفيد هستم .  سينه و ريه را اصلاح مي كنم، براي معده هاي مرطوب و خوني ضرر دارم، مگر آن كه مرا با زيره ميل نماييد. خوردن آب سرد بعد از من، بسيار مضر است. بهتر است مرا بين دو غذا ميل نماييد سوخته دانه هاي من براي جراحات و جلاي بينايي و آبريزش چشم مفيد است. پوست ميوه من در معده هاي ضعيف ديرهضم است ، اگر معده اي ضعيف داريد، از آب من يا كشمش استفاده كنيد، اگر مقداري از ميوه مرا در روغن زيتون جوشانده، و صاف كنيد و بروي  پوست صورت و بدن بماليد، معني نرمي و لطافت را خواهيد دانست.

فوايد هسته دانه ي انگور

هسته دانه هاي من داراي " تانن " بوده  و قابض است. توليد باد مي كند و ادرار را كم مي نمايد. مخصوصاً دانه هايي كه از تفاله سركه به دست مي آيد ، چنانچه آن را بو بدهند، خاصيت قبض كردن آن زيادتر مي شود. پوست ميوه من كمي ديرهضم و مولد باد است. ماليدن سوزانده آن جهت نرمي پوست و كم كردن رطوبت چشم و بيشتر زخم ها مفيد است. روغن دانه هاي من كه به وسيله يك حلال گرفته مي شود، بهترين روغن جلا بوده، زود خشك مي شود و در نقاشي مصرف دارد. سرشاخه هاي من و تفاله هاي سركه را اگر بسوزانيد، زغالي به دست مي آيد كه فوق العاده سياه بوده و براي نقاشي و آبرنگ كاري ، بسيار عالي است.

فوايد غوره

ميوه نارس من كه غوره ناميده مي شود ، و  شعرا به آن حصرم مي گويند داراي طعمي ترش بوده ، و قابض است .  آب آن كه آب غوره نام دارد، يكي از چاشني هاي مفيدي است كه در رژيم لاغري مؤثر است، خاكستر شاخه هاي من اگر به صورت پماد ماليده شد ورم بيضه را فرو مي برد، و بواسير را درمان مي كند . و اگر خورده شود، سنگ ها را مي ريزاند . اگر خاكستر چوب درخت مرا حل كرده و پس از صاف كردن غليظ نماييد، و آن را گرم گرم كمپرس كنيد، انواع دمل و كورك را باز كرده، و معالجه مي كند. اگر مي خواهيد پوست بدنتان نرم و شاداب شود، انگور را له كرده به آن بماليد و پس از خشك شدن، با آب نيم گرم بشوييد.

حال كه به فوايد من پي برديد، و دانستيد كه من يك غذاي كامل همراه با يك انبار دارو بوده، و آنچه بدن شما لازم دارد در وجود من جمع است، از شما يك سئوال دارم: آيا انصاف است كه ميوه مرا گندانده و به صورت دشمن سلامتي انسان درآورده و ياخته هاي بدن خود را با آن مسموم و كبد خود را خراب نماييد؟! من خلاصه اي از تشعشات خورشيدم. ارزش مرا بدانيد و مرا به صورت زهر درنياوريد.  لازم است بدانيد كه من دو برابر گوشت به بدن شما حرارت مي دهم.

 

                                      


  خدمات جدید گوگل برای وب مسترها